Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Belgické hospody vymýšlejí neotřelé způsoby, jak zabránit krádežím pivních sklenic

Belgie není vyhlášená pouze dobrým pivem, ale také stylovými pivními sklenicemi. Množství zákazníků se je z tamních hospod nerozpakuje odcizit a odnést si je domů jako suvenýr. Belgické podniky už toho ale mají dost a vymýšlejí způsoby, jak tomu zabránit. V jednom z nich musí návštěvníci dokonce odevzdat boty jako depozit, píše britský list The Guardian.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Belgické hospody vymýšlejí neotřelé způsoby, jak zabránit krádežím pivních sklenic

Ačkoliv je kvalita belgického piva na velmi vysoké úrovni, turistům to zjevně nestačí. Majitelé barů a kaváren si stěžují, že ročně kvůli krádežím přijdou o tisíce pivních sklenic. Není proto divu, že se rozhodli vzít situaci do svých rukou a rozšířenému nešvaru zabránit.

Majitel podniku The Beer Wall v Bruggách Philip Maes například zainvestoval do bezpečnostního alarmu, který při odchodu zákazníků dokáže rozpoznat právě sklenice na pivo. Vyšel ho na čtyři tisíce eur (přes sto tisíc korun).

„Každý rok jsme přišli o nejméně čtyři tisíce sklenic. Lidé si z nějakého důvodu myslí, že když zaplatí za nápoj, mohou si vzít sklenici jako dárek,“ líčí situaci Maes.

Boty jako depozit

V baru Dulle Griet nacházejícím se ve městě Gent zašli s ochranou svých sklenic ještě o krok dál. „Každý, kdo pije naše domácí pivo, musí odevzdat jednu ze svých bot. Tu následně vložíme do koše, který vytáhneme ke stropu. Tento koš se stal atrakcí, pro nás je ale zárukou,“ svěřil se listu Nieuwsblad majitel podniku Alex Devriendt.

Belgické sklenice na pivo se vyrábějí v řadě různých tvarů i velikostí. Majitelé podniků v Bruggách se shodují, že bezkonkurenčně nejžádanější jsou mezi turisty sklenice s nápisem Brugse Zot - názvu jediného tamního městského pivovaru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků