Jamie Adams, majitel amerického pivovaru Saint James, se s několika dalšími kolegy potopil k vraku, jehož značná část je běžně v písku. Podařilo se jim objevit dlouho neprozkoumanou část lodi okolo jídelny v první třídě, kde našli bedny s lahvemi piva.

Ačkoliv by si většina potápěčů nechala lahev piva jako vzácný suvenýr, Adams se rozhodl uchovat dědictví minulých generací v tekuté formě. Z nedotčených skleněných lahví získal pivovarské kvasinky, ze nichž následně vytvořil zbrusu nové pivo, které pojmenoval Deep Ascent, v doslovném překladu „hluboký výstup”.

Yeast recovered from our 1886 Ale bottles. So cool! Deep Ascent New York Pale Ale Debut NYSBA Beer Festival Be the...

Zveřejnil(a) Saint James Brewery New York dne Úterý 26. února 2019

Adams, který byl původně obchodníkem na Wall Street, se pivovarnictví a potápění začal věnovat po teroristických útocích v New Yorku v roce 2001. Jeho myšlenku vytvořit nové pivo s příchutí minulosti však provázely i komplikace.

„Jeden z potápěčů, kterého jsem požádal, aby mi se záchranou piva z mořského dna pomohl, dal jednu lahev jinému sládkovi. Samozřejmě bez mého vědomí,” řekl Adams.

Zveřejnil(a) Saint James Brewery New York dne Středa 20. března 2019

Sládek z konkurenčního pivovaru však projevil pochopení, od výroby piva ustoupil a konstatoval, že se nehodlá nikomu míchat do jeho nápadu.

Staronové pivo tak mohlo znovu spatřit světlo světa na pivním festivalu ve městě Albany.