Pětapadesátiletý Peter Klassen z města Temmels vytvořil tři chlazené "masové nápoje" pro ty, kteří si svou detoxikační kúru chtějí zpestřit nápojem nabitým proteiny. Klassen do tvorby receptů investoval tři roky života a milión eur (více než 26 miliónů korun).

V rozhovoru s listem Die Welt Klassen vysvětlil, že největším problémem při uvádění masových smoothie na trh byla jejich textura. Musel najít způsob, jak je připravit tak jemné, aby na jazyku nebyly cítit žádné kousky. V ideálním případě by nápoj měl být "tak hebký jako kakao", dodal.

Masové nápoje nejsou nijak novým nápadem - rychlé zapátrání na internetu vyhodí obrovské množství stránek a videí, které se jim věnují. Ale Klassen je pravděpodobně první člověk, který se je pokouší uvést komerčně na trh.

Vhodné třeba pro sportovce

S pomocí svého syna a šéfkuchaře jsou připraveni začít prodávat první tři nápoje nazvané "Butcher Beef" (řezníkovo hovězí), "Beef Bombay" (hovězí Bombaj) a "Poulet Royal" (královské kuře). Dostupné mají být v Německu, Lucembursku, Francii a Belgii.

A i když Klassen připouští, že ne všichni budou jeho nápoji nadšení, je si jistý, že si masové smoothie najde cestu na trh zdravotních a wellness produktů. „U stolu jím rád maso a dám si ho, kdykoli mám příležitost," řekl. „Ale když jdu do posilovny, radši ho vypiju, protože pak není tak těžké pro žaludek," dodal.