Jak by mohl na dálku člověk pomoci nevidomému člověku? Možností je nepřeberně. Základem celé pomoci je videohovor, přes který konverzace probíhá. Obraz je odesílán pouze směrem k vám, protože právě tak můžete nevidomému pomoci. On vám svou kamerou míří na předmět, se kterým může pomoci váš zrak, a vy mu radíte.

Nastávají tak situace, kdy slepému čtete datum spotřeby na nějaké potravině, říkáte mu, jaké barvy je tričko, které si právě vybral v šatníku, nebo mu čtete pokyny na přípravu určitého jídla. Jediným předpokladem je to, že mluvíte jazykem člověka, který potřebuje pomoci. V nastavení si tak určíte, jakými jazyky hovoříte (v nabídce je i čeština) a pak už jen čekáte. A čekáte. A čekáte ještě déle…

Násobně více pomocníků

Proč nejste zavaleni prosbami nevidomých? Protože naše civilizace ještě evidentně není zkažená tak moc, jak si často myslíme. Aplikaci používá aktuálně 31 700 nevidomých osob, ale na druhé straně je připraveno pomoci hned 449 tisíc pomocníků. Takže v naprosté většině případů, než stačíte potvrdit, že jste ochotni nevidomému člověku pomoci, již mu pomáhá někdo jiný.

Za každou pomoc uživatel získává body, které by měly motivovat k častější pomoci. Dokonce i jen za snahu o pomoc nějaké ty body přibydou. Aplikace je zatím určena pouze majitelům přístrojů iPhone, ale verze pro Android je již také ve vývoji.