Podle firmy se jedná o první hodinky, u nichž majitel může nastavovat jinou časovou zónu společně s hodinou a datem jediným pohybem. Luneta je totiž napojena na strojek a po zmáčknutí jí lze otáčet, čímž dochází ke změně času.

Společně s lunetou se hýbe hodinová ručička a kromě ní ještě ručička s červenou šipkou, která slouží k 24hodinovému zobrazení času. Čas je nastaven podle města na pozici 12, přičemž v IWC mysleli i na letní změnu času – proto je u některých měst písmeno „s“ umožňující správné nastavení času i v tomto případě. Navíc pokud se při manipulaci s lunetou přejde přes půlnoc, změní se i datum, takže pohodlnost v nastavování je opravdu maximální.

Malé esko značí města s letním časem

Malé „esko” značí města s letním časem.

Kromě této novátorské funkce má Timezoner Chronograph, jak už napovídá jeho název, i stopky, a to rovnou s flyback funkcí (resetování chronografu a jeho opětovné spuštění pouze jedním tlačítkem). Sčítač stopek je na dvanáctce a ukazuje společně uplynulé minuty i hodiny. Na šestce je pak průběžná sekundovka.

Na dýnku je vyobrazeno letadlo Junkers Ju 52

Na dýnku je vyobrazeno letadlo Junkers Ju 52

Strojek nabízí rezervu chodu v udávané výši 68 hodin a je uložen v ocelovém pouzdře o průměru 45 milimetrů s vodotěsností 60 metrů.

V českých obchodech by hodinky měly stát 378 tisíc korun.