Hamburger se skládá ze dvou plátků hovězího masa, na kterých je rozpuštěný sýr. Dále jsou uvnitř čtyři plátky uzené slaniny, barbecue omáčka a vše obklopují dvě cukrem polévané koblihy. Podle všeho jde o nejnezdravější jídlo, které kdy ve Velké Británii nějaký z fast-foodových řetězců umístil do prodeje. Kritikům pak vadí zejména to, že se tento řetězec označuje za ideální místo pro rodiny s dětmi.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Kalorií má burger tolik, že by dospělá žena správně vyjma tohoto burgeru v daný den už neměla sníst nic jiného. Třiapadesát gramů nasycených tuků je pak značně nad doporučeným denním příjmem žen (20 gramů) i mužů (30 gramů). I soli je v něm s hodnotou 8,2 gramu pro dospělého člověka více, než by měl za den zkonzumovat.

A pokud by si člověk snad chtěl k burgeru objednat ještě hranolky a jako dezert speciální cheesecake, kalorická kalkulačka se zastaví na čísle 3287, což je dávka, kterou si může dovolit tak maximálně manuálně pracující muž.

Infarkt na talíři

„Je to prostě absurdní a nezodpovědné. Nechci nikomu kazit radost, ale proč je takové jídlo vůbec dostupné? Tenhle hamburger představuje doslova infarkt na talíři,” pohoršovala se nad novým burgerem výživová poradkyně Mel Wakemanová a dodala, že by člověk potřeboval běžet bez ustání zhruba tak tři hodiny, aby si mohl dovolit tento burger bez větších výčitek sníst.

Jenže mluvčí řetězce Steve Jebson v nové pochoutce nic špatného nespatřuje. „Naše menu obsahuje nízkokalorické laskominy stejně tak jako podobné speciality, které si může náš zákazník čas od času dopřát.”