Je to vynálezce na první pohled. Hustá bradka a tmavé vlasy zdobí hlavu nápaditého Argentince, jehož nápad přeměňovat použité skateboardy na originální kytary se až pozoruhodně ujal. A přitom nápad není až tak úplně jeho. Přišel s tím totiž už před čtyřmi lety profesionální skateboardista Gianfranco de Gennaro.

Gennaro před časem oslovil Galassa a nabídl mu, že mu bude každé dva týdny dávat své použité a omlácené skateboardy, aby je využil při tvorbě hudebních nástrojů.

Odpad mění v nástroje

„Nápad byl jednoduchý. Měnil skateboard dvakrát do měsíce a těch odložených mu bylo líto. Trávil na nich svůj čas totiž jak řezbář, tak poté i designér. Energii do nich vkládal pak i on sám jízdami na nich. A končily v koši. Společně jsme pochopili, že jde o odolný materiál plný barev, který může být použitý k něčemu dál,” uvedl Galasso.

Netrvalo dlouho a vše bylo uvedeno do chodu. Začaly vznikat kytary z minima použitých materiálů. Jejich kupci byli obvykle hudebníci, kteří chtěli nápaditou a zároveň odolnou kytaru. Galasso to bral na vědomí, a tak jednu kytaru tvořily vždy dva skateboardy. Jeden tvořil tělo, druhý pak krk. A výjimečný nápad nakonec oslovil mnoho skateboardistů. Svými použitými „prkny” přispěl do unikátního projektu třeba i Tony Hawk.