Hlavní obsah
 

Energické Devadesátky vypráví o partě skejťáků a jednom bouřlivém dospívání

„Když spadneš, tak vstaň,“ hlásá podtitul filmu Devadesátky, které jako režijní i scenáristický debut natočil americký herec Jonah Hill. Čeští diváci ho znají především z filmu Vlk z Wall Street, kde hrál přítele neslavně proslulého burzovního makléře (Leonardo DiCaprio). Svou novinku připravoval roky a na pomoc si pozval mimo jiné režiséry Martina Scorsese či Ethana Coena.

 
Energické Devadesátky vypráví o partě skejťáků a jednom bouřlivém dospívání

Film se při světové premiéře na MFF v Torontu stal doslova hitem.

Příběh mladého Stevieho (Sunny Suljic), který během jednoho kalifornského léta v partě skejťáků prožívá všechna svá velká poprvé, je zasazen do poloviny devadesátých let a diváci i kritici na něm oceňují především neuvěřitelnou věrnost, s jakou zmíněnou dobu ztvárňuje.

Jonah Hill při natáčení svého debutu.

Foto: KVIFF Distribution

Filmový soundtrack, autentická móda a dobové předměty, to vše divákům zprostředkovává neopakovatelnou epochu téměř hmatatelně. A jak naznačuje víceznačný podtitul, diváci se dočkají nejen pádů při jízdě na skejtu, ale především přešlapů pořádně bouřlivého dospívání.

„Je to film se srdcem, duší a nekonečnou energií,“ shrnuje filmový portál Little White Lies.

Vary ve vašem kině

Čeští diváci mohou snímek vidět v rámci oblíbené akce Vary ve vašem kině, díky labelu KVIFF Distribution. Ve výběru tří filmů z letošního MFF Karlovy se dostane do českých kin, tedy od 8. července, vedle Devadesátek také dokument Diego Maradona od oscarového režiséra Asifa Kapadii (Senna, Amy) a napínavé islandské drama Bílý bílý den oceněné na právě proběhlém MFF v Cannes.

Vary ve vašem kině 2019

Video: Aerofilms

Seznam kin, kde budou snímky k vidění, najdete na stránkách Aerofilms.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků