Hlavní obsah
Jiřina Bohdalová Foto: Petr Hloušek, Právo

Jiřina Bohdalová uvedla na karlovarském festivalu film Ucho

Herečka Jiřina Bohdalová, která převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, ve čtvrtek uvedla v karlovarském městském divadle legendární film Ucho (rež. Karel Kachyňa).

Jiřina Bohdalová Foto: Petr Hloušek, Právo
Jiřina Bohdalová uvedla na karlovarském festivalu film Ucho

„Mám strašnou radost, že Jiřinku znám léta, pracovali jsme spolu, a že jí budu moci předat Cenu prezidenta festivalu za přínos českému filmu,“ řekl Bartoška a s těmito slovy pozval herečku na pódium, respektive na jeviště divadla.

Jiřina Bohdalová

Foto: Petr Hloušek, Právo

S jakými slovy jí následně předal kytici, už se ale publikum nedozvědělo - zašeptal jí je do ucha. „To bylo krásné,“ pobavila Bohdalová obecenstvo.

Jiřina Bohdalová

Foto: Petr Hloušek, Právo

„Když jsem sem jela, říkala jsem si, co vám řeknu. Řeknu vám dvě věci, které mi na tom filmu vadí. Zaprvé to, že ho neviděli moji rodiče, protože byl dlouhá léta v trezoru, a potom mi taky chybí, co nemohl splnit Jan Procházka, který Ucho napsal. Když se promítala taková serviska na úplný film, tak se ke mně pan Procházka při konci Ucha přitočil a zašeptal mi: Smím na vás psát dál? Bohužel k tomu už nedošlo, protože zemřel,“ zavzpomínala Bohdalová.

Cenu za přínos české kinematografii herečka převezme v sobotu na závěrečném ceremoniálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků