Hlavní obsah
Šarmantní, v pyžamu. Tak se představí letos filmovým divákům Mel Gibson ve Varech. Foto: KVIFF - E. Bodkin

Diváci karlovarského festivalu uvidí Mela Gibsona v pyžamu

Pouhý rok stačil organizátorům karlovarského filmového festivalu k tomu, aby pro originální znělku získali herce a režiséra Mela Gibsona. „Při vytíženosti takovýchto osobností je to malý zázrak,“ řekl k tomu prezident festivalu Jiří Bartoška. Znělka je zatím v přísném utajení. Obrázky ale naznačují, že se hollywoodská hvězda ukáže fanouškům filmů v pyžamu.

Šarmantní, v pyžamu. Tak se představí letos filmovým divákům Mel Gibson ve Varech. Foto: KVIFF - E. Bodkin
Diváci karlovarského festivalu uvidí Mela Gibsona v pyžamu

Mel Gibson převzal loni ve Varech Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. „Netajil se tím, že byl atmosférou na festivalu nadšený, a já si vážím toho, že splnil slib, který nám dal, a znělku pro jubilejní ročník natočil,“ dodal Bartoška.

Minipříběh vznikal počátkem května v Los Angeles. Natáčel ho režisér Martin Krejčí. Zastihnout Gibsona bylo podle něj velmi náročné. „Nejdříve jsme se s ním potkali… a domluvili se, že koncept znělek vychází z toho, že si jejich protagonisté dokážou udělat sami ze sebe trochu srandu, což mi speciálně v jeho případě přišlo lákavé,“ popisuje. Během podzimu vznikl návrh, který přes svého asistenta herec odsouhlasil.

Samotnou výrobu minipříběhu, v němž hlavní roli hraje laureát ceny a křišťálová socha, z počátku provázela únava hlavní hvězdy. „Den před tím točil do dvou do rána, takže byl dost unavený a trochu rozmrzelý. Když se rozjela kamera, bylo to jako kdyby v něm někdo zmáčknul knoflík ‚Mel Gibson‘,“ doplňuje Krejčí.

Tvůrcům se navíc podařilo herce zaskočit. „Kamery si prohlížel s nedůvěrou a překvapením… Myslel jsem, že je to jenom dekorace, říkal nám…. Když zjistil, že točíme opravdu na film, tak mi přišlo, že to všechno začal brát o trochu vážněji,“ vzpomíná Krejčí. Zmíněné kamery přitom nejsou v branži nováčky. Naposledy byly použity pro slavný film Martina Scorseseho Casino.

Novou znělku uvidí diváci v premiéře při slavnostním zahájení 50. ročníku MFF Karlovy Vary 3. července.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků