Hlavní obsah
Slavnostního otevření kavárny Happyend se zúčastnily operní pěvkyně Simona Šaturová a herečka Iva Pazderková. Foto: KVIFF

Linka bezpečí zve návštěvníky festivalu do kavárny Happyend

Letošním neziskovým partnerem karlovarského filmového festivalu se stalo sdružení Linka bezpečí, které převzalo štafetu po neziskové organizaci DebRA a zve návštěvníky na příjemné posezení do kavárny Happyend vedle Smetanových sadů, tedy co by kamenem dohodil od hotelu Thermal. Kavárna funguje denně od 10 do 20 hodin.

Slavnostního otevření kavárny Happyend se zúčastnily operní pěvkyně Simona Šaturová a herečka Iva Pazderková. Foto: KVIFF
Linka bezpečí zve návštěvníky festivalu do kavárny Happyend

Po celou dobu konání festivalu probíhá v blízkosti kavárny, ve Smetanových sadech, výstava velkoformátových fotek zobrazujících příběhy, se kterými se pracovníci Linky dnes a denně setkávají.

Mělo jich být dvanáct, po nočním řádění vandalů jich zbyla polovina.

Výtěžek kavárny bude využit na zlepšení dovolatelnosti na Linku.

Foto: KVIFF

Každé téma zaštítila jedna známá osobnost. Jmenujme například režiséra Bohdana Slámu, který se ujal tématu rozvod rodičů, téma rozchod přijal herec a zpěvák Ondřej Havelka, téma předsudky si vzal za své herec Jan Cina, téma fyzického týrání dětí zaštítila Iva Pazderková, která se rovněž zúčastnila oficiálního otevření kavárny v sobotu odpoledne. Stejně tak další patronka, operní pěvkyně Simona Šaturová.

Slavnostní zahájení provozu kavárny Happyend

Foto: KVIFF

Linka bezpečí si pro návštěvníky připravila také doprovodný program. V ulicích mohou lidé narazit na speciální telefonní budky, v nichž se po zvednutí sluchátka zaposlouchají do příběhů dětí volajících na Linku. Vhozením mince do automatu přispějí na služby Linky.

V úterý 8. července ve 20 hodin odstartuje v Poštovním dvoře benefiční koncert, vystoupí zpěvačka Debbi, skupina Jelen a zpěvák Jakub Ondra, večerem provede Iva Pazderková. Vstupné je dobrovolné.

V závěru festivalu, v pátek 11. července, se jeden z patronů Jiří Mádl (téma první sex) pokusí „vyšlapat“ na oranžovém kole Nadace ČEZ co nejvyšší finanční příspěvek pro Linku. Také návštěvníci festivalu mohou Lince přispět „šlapáním“ na kole na Mlýnské kolonádě v průběhu celého dne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků