Hlavní obsah
David Ondříček se svým herecem Ivanem Trojanem ukazují plakát k novému filmu Ve stínu. Foto: Milan Malíček, Právo

Ondříčkův film Ve stínu usiluje o Toronto a Benátky

Nový film režiséra Davida Ondříčka Ve stínu měl všechny předpoklady dostat se do soutěže letošního únorového Berlinale. A velká naděje byla, svěřili se tvůrci na festivalu ve Varech.

David Ondříček se svým herecem Ivanem Trojanem ukazují plakát k novému filmu Ve stínu. Foto: Milan Malíček, Právo
Ondříčkův film Ve stínu usiluje o Toronto a Benátky

Film má napínavou detektivní zápletku, která se odehrává na pozadí dramatických politických událostí padesátých let minulého století, jednu z hlavních rolí hraje špičkový německý herec Sebastian Koch a Ondříčka v Berlíně znají – hrál se tu v prestižní sekci Panorama jeho Grandhotel. Jenže to nevyšlo.

„Už jsme se dostali do nejužšího výběru před ředitele festivalu, a nakonec přišel obligátní dopis, že máme skvělý, takřka geniální film, a že ho neberou,“ řekl s úsměvem na pátečním setkání na karlovarském festivalu Ondříček a dodal: „A protože máme amerického distributora, který by více než uvítal uvedení filmu na velkém festivalu, rozhodli jsme se odložit i domácí únorovou premiéru, a pokusit se dostat jinam. Momentálně máme v hledáčku především Toronto a Benátky.“

Film ale těch několik měsíců neležel v šupleti. Ondříček znovu svolal svůj tým, a ještě důkladně zapracoval. Výsledkem je kratší stopáž (film trvá 96 minut), větší zacílení na hlavní postavu kriminalisty (Ivan Trojan), Jan P. Muchow změnil skoro z poloviny hudbu.

„Bylo to tehdy zklamání, ale filmu to nakonec prospělo,“ je nyní přesvědčen David Ondříček, který představí svůj film publiku 13. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků