Hlavní obsah

Eva Zaoralová předává žezlo, ale neloučí se

Umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Eva Zaoralová se rozhodla předat žezlo do rukou Karla Ocha a v rozhovoru přiznala proč.

Eva Zaoralová předává žezlo, ale neloučí se

Rozhodla jste se předat od roku 2011 žezlo umělecké ředitelky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary členovi svého týmu Karlu Ochovi. Co vás k takovému rozhodnutí vede?

Myslím si, že po 16 letech práce v této funkci je načase, abych ji předala. Tím spíš, že jsem přesvědčena, že ji předávám do správných a dobrých rukou. Karel Och je můj již dlouholetý spolupracovník, znám ho víc než deset let a v tuto chvíli je na funkci uměleckého ředitele dobře připraven.

Vy sama ale z vedení festivalu neodcházíte…

Ano, budu nadále ve vedení jako umělecký poradce. Moje představa je přesunout na Karla Ocha povinnosti i odpovědnost, která z funkce uměleckého ředitele vyplývá. Přitom bych ale nerada opouštěla festival, na jehož vývoji a současné podobě jsem se podílela a mám ho ráda. A protože se zatím cítím dobře, věřím, že ještě mohu být platná.

V čem tedy bude spočívat vaše nynější práce?

Kromě předání té spousty povinností a odpovědnosti se vlastně příliš lišit nebude. Ponechám si ty oblasti světové kinematografie, kde mám nejvíc znalostí, konkrétně Francii, Itálii a Španělsko, a dál budu pracovat jako členka výběrové komise. To znamená, že zase uvidím stovky filmů na DVD, která nám zasílají producenti, a dál budu vybírat i na festivalech především v Berlíně, v Cannes a v Benátkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků