Hlavní obsah
Tvůrce filmu Bradley Cooper Foto: ČTK/AP/Evan Agostini

Život Leonarda Bernsteina zfilmuje Netflix

Bradley Cooper chystá pro streamovací službu Netflix životopisný snímek o americkém hudebníkovi Leonardu Bernsteinovi. Zprávu přinesl server Deadline.com.

Tvůrce filmu Bradley Cooper Foto: ČTK/AP/Evan Agostini
Život Leonarda Bernsteina zfilmuje Netflix

Po oceněném režijním debutu Zrodila se hvězda připravuje Cooper, jenž je více známý coby herec z filmů Americký sniper či Terapie láskou, svůj druhý celovečerní snímek. Bude poctou světoznámému skladateli, dirigentovi a klavíristovi Leonardu Bernsteinovi, od jehož smrti letos v říjnu uplyne třicet let.

Na scénáři filmu se Cooper bude podílet s Joshem Singerem, držitelem Oscara za původní scénář k dramatu Spotlight.

Příběh bude pokrývat téměř tři dekády trvající manželství Bernsteina s chilskou herečkou Feliciou Montealegreovou, během něhož umělec dosáhl největšího věhlasu.

Proslulého skladatele ztvární sám Cooper, po jeho boku se objeví herečka Carey Mulliganová (Velký Gatsby, Škola života). Producentem snímku se stane Steven Spielberg, který nedávno dokončil remake muzikálu West Side Story z roku 1961, do něhož použil originální Bernsteinovy skladby.

Snímek s pracovním názvem Bernstein by měl být na VOD platformě Netflix dostupný zkraje příštího roku. Podobně jako loňské filmy Manželská historie či Irčan se bude ucházet o sošku americké akademie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků