Hlavní obsah
 

Získá špinavý polda balík peněz? Neo-noiroví Kanáři z Cannes

Detektivní thriller Kanáři bude mít premiéru na internetu v projektu Moje kino LIVE v úterý 5. května od 20:30. O dva dny později bude i na Aerovod.cz.

 
Získá špinavý polda balík peněz? Neo-noiroví Kanáři z Cannes

Thriller, který se inspiroval ve filmu noir, už byl uveden v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Někteří kritici ho označili za „Dannyho parťáky na Kanárech“ a „elegantní a stylovou zábavu“.

Hlavní postavou snímku je inspektor Cristi, který hraje dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz, a místy také o holý život.

„Styl vyprávění filmu Kanáři byl definován příběhem tohoto tajného jazyka používaného zločinci. Silbo gomero umožňuje kódovat mluvený jazyk podobně jako film kóduje realitu. Začal jsem si tedy hrát s kódy různých žánrů – od detektivních filmů, filmů noir po westerny a komedie,“ popsal režisér Corneliu Porumboiu.

Film Kanáři

Foto: Aerofilms

„Máme velkou radost, že díky virtuálnímu kinosálu Moje kino LIVE se může i v těchto dnech uskutečnit slavnostní premiéra se vším všudy. Zábavný a chytrý thriller Kanáři tak můžeme divákům představit ještě předtím, než se v kinech opět potkáme osobně. Vzhledem k tomu, že i po otevření bude kapacita kin patrně značně omezená, nabízí navíc Moje kino LIVE lepší parametry pro velkou událost tohoto typu. Kromě klasických prvků projektu, jako je hudba před a po promítání, zajímavosti o filmu a oblíbený chat, se navíc diváci tentokrát mohou těšit i na opravdu speciální úvod,“ řekl Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms.

Projekt Moje kino LIVE iniciovala spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a nové butikové kino Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Aktuálně se účastní 34 kin. Koupí vstupenky diváci podporují své oblíbené kino v době krize. Více informací o projektu najdete na www.mojekinolive.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků