Hlavní obsah
Gene Reynolds Foto: Profimedia.cz

Zemřel režisér, producent a spoluautor seriálu M.A.S.H. Gene Reynolds

V Kalifornii zemřel jeden z hlavních tvůrců klasického seriálu M.A.S.H. Gene Reynolds. Bylo mu 96 let. Působil mimo jiné i jako šéf americké asociace režisérů v letech 1993 až 1997.

Gene Reynolds Foto: Profimedia.cz
Zemřel režisér, producent a spoluautor seriálu M.A.S.H. Gene Reynolds

Gene Reynolds, který se narodil v roce 1923 v americkém Clevelandu, se s rodinou brzy odstěhoval do Los Angeles, kde začínal jako dětský herec už v roce 1934.

Vrchol jeho kariéry přišel až v sedmdesátých letech, kdy spolu s Larrym Gelbartem vytvořili seriál M.A.S.H. Reynolds produkoval přes stovku epizod, byl spoluautorem scénářů a sám si 24 dílů režíroval.

Seriál se vysílal v letech 1972-1983. Odehrával se v americké polní nemocnici během korejské války a byl zvláštní kombinací realistických příběhů s poťouchlým humorem dvojice lékařů, kteří se bránili hrůzám války bláznivými výstřelky a zesměšňováním armády.

Seriál M.A.S.H.

Foto: Profimedia.cz

Největší hvězdou seriálu se stal lékař Hawkeye Pierce (Alan Alda), jeho protivníkem byl Frank Burns (Larry Linville), který usiloval o „šťabajznu” (Loretta Switová). Svými převleky za ženy se proslavil Max Klinger (Jamie Farr).

Reynolds byl nominován na 24 cen Emmy a šest jich získal. Produkoval nebo režíroval řadu dalších sérií jako Lou Grant, Roll Out, Room 222 či Heartbeat, žádný ale nepřekonal legendární M.A.S.H., který televize opakuje dodnes.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků