Hlavní obsah
Claude Brasseur v roce 1970 Foto: Profimedia.cz

Zemřel francouzský herec Claude Brasseur

Herec Claude Brasseur zemřel ve věku 84 let. Proslavil se hlavně v komediích a kriminálkách v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století.

Claude Brasseur v roce 1970 Foto: Profimedia.cz
Zemřel francouzský herec Claude Brasseur

Claude Brasseur se narodil v roce 1936 na pařížském předměstí v umělecké rodině. Nejdříve chtěl být kulturním redaktorem, ale pak definitivně přešel k herectví.

Ve 20 letech si zkusil první film (Země, odkud přicházím), pak hrál s Jeanem Gabinem v dramatu Luční ulice - začali ho obsazovat slavní režiséři jako Godard,  Gavras a Truffaut, ale dostával spíše vedlejší role.

Claude Brasseur

Foto: Profimedia.cz

Více se proslavil v roce 1976 komedií Záletník, za kterou dostal cenu César. Poté ztvárnil řadu tvrdých policistů nebo zločinců. Byl komisařem ve filmu Válka policajtů, hrál v dramatu Mužská záležitost nebo v kriminálce Černý talár pro vraha.

Podvodníka hrál v psychologickém dramatu Peníze těch druhých, zářil i v Docela obyčejném příběhu a současně se ještě věnoval divadelnímu herectví.

I po roce 2000 Brasseur pilně pracoval v mnoha rolích, ale jeho sláva už povadla a nebýval hlavní hvězdou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků