Článek
Bouráka natočil režisér Ondřej Trojan podle scénáře Petra Jarchovského. Hrdina filmu Bourák (Ivan Trojan) žije ve fiktivním zapadákově kdesi v Sudetech, v rozpadající se staré vile. Na manželku zapomněl, miluje retro muziku a chová se, jako kdyby mu bylo šestnáct. Dalších rolí se ujali Jiří Macháček, Kristýna Boková nebo Veronika Marková.
Na druhém místě ještě doznívá starší dokument o sexuálních predátorech na internetu V síti. Třetí je poměrně nevýrazná animovaná pohádka Ledová sezona: Ztracený poklad.
Čtvrtý skončil animovaný film Frčíme, který je v kinech už 15 týdnů. Vypráví o dvou elfských teenagerech, kteří se „vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického“.
V problematické době po pandemii řada filmů premiéru odložila – třeba drama režisérky Agnieszky Hollandové Šarlatán s Ivanem Trojanem nebo Zátopek, který měl vstoupit do kin v srpnu.
| Nejnavštěvovanější filmy v ČR | |||
|---|---|---|---|
| Pozice | Minulý týden | Film | Počet návštěvníků za víkend |
| 1. | - | Bourák | 16 021 |
| 2. | 1. | V síti | 4514 |
| 3. | 2. | Ledová sezona: Ztracený poklad | 2297 |
| 4. | 3. | Frčíme | 2167 |
| 5. | 4. | Chlap na střídačku | 1337 |
| 6. | 5. | Neviditelný | 922 |
| 7. | 6. | Ježek Sonic | 888 |
| 8. | 7. | Lov | 884 |
| 9. | 8. | Gentlemani | 836 |
| 10. | 10. | V síti: Za školou | 561 |
| Zdroj: Unie filmových distributorů | |||
Může se vám hodit na Firmy.cz:
