Hlavní obsah
 

Ve Slámově dramatu o vině a pomstě hrají Majer, Poláková i Taclík

Trailer uvolnili tvůrci filmu Krajina ve stínu. Jde o historické drama režiséra Bohdana Slámy, kroniku jedné české vesnice, kterou proletí nacismus i komunismus. Vesnice, kde se nic neodpouští.

 
Ve Slámově dramatu o vině a pomstě hrají Majer, Poláková i Taclík

V popředí stojí rodina, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou. Život ve vsi probíhal vždy v pospolitosti, v těžkých pohraničních podmínkách bylo pro všechny důležité zasadit, sklidit, přežít zimu a vychovat děti. Pak ale přichází doba, kdy je nutné si vybrat, kdo je Rakušan, Němec a kdo je Čech.

Film Krajina ve stínu

Foto: Bontonfilm

Marie Veberová je Češka, její muž je ale pevně spjatý s místní půdou a vždy byl Rakušan. Mají chalupu, pole, vychovávají syna a snaží se žít podle toho, co je správné. Nejdříve sledují rostoucí vzájemnou nenávist lidí ve vsi, aby pak zloba dopadla i na ně samotné.

Bára Poláková při natáčení

Foto: Novinky

Bohdan Sláma tentokrát točil černobíle na klasický filmový pás. „Zajímá nás, jak malý člověk obstojí uprostřed dějin, které se přes něj valí. Musíme si klást otázku, jak bychom se v podobných situacích zachovali my sami,“ uvedl Sláma.

Autorem scénáře je Ivan Arsenjev, kameramanem je Diviš Marek, s nímž Bohdan Sláma natočil své filmy Štěstí, Venkovský učitel, Čtyři slunce nebo Bábu z ledu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků