Hlavní obsah
 

Tajemství vašeho mobilu a chleba uloupený korporací. Filmfest bude on-line

Tradiční festival německy mluvených filmů Das Filmfest se minulý rok nemohl konat, ale nabízí on-line edici 8. až 14. února na platformě DAFilms.cz.

 
Tajemství vašeho mobilu a chleba uloupený korporací. Filmfest bude on-line

Výběr německých, rakouských a švýcarských filmů nabízí třeba tragikomedii Téměř dokonalá tajemství o tom, co se stane, když ukazujete lidem všechno, co přijde na mobil.

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha je příběh lásky líčený s židovským humorem. Syn z ortodoxní rodiny se zamiluje do nežidovské spolužačky, což je v daném prostředí mnohem větší problém, než se zdá. Pobavit má i černá komedie na téma milostného trojúhelníku Klikaři Petera Payera.

Dokument Chléb je zajímavou sondou do toho, jak si základní potravinu přivlastnily velké korporace.

Foto: Das Filmfest

Z hudebního světa, kde každý chce být dokonalý, nebo po něm dokonalost chtějí ostatní, pochází film Zkouška. Dokument Chléb je zajímavou sondou do toho, jak si základní potravinu přivlastnily velké korporace. Pekaři po celém světě se tomu s velkým odhodláním a notnou dávkou kreativity snaží čelit.

Téměř dokonalá tajemství

Foto: Das Filmfest

Lehce experimentální snímek Ruch a šum venkova Lisy Miller, který získal Cenu Maxe Ophülse za nejlepší hraný film a nejlepší scénář, diváky zavede do bavorsko-švábské vesnice, jejíž autentickou atmosféru navozuje nejen dialekt vesměs amatérských herců, ale i dokumentární záběry.

„Každý ze snímků může prvních 100 diváků zhlédnout zdarma, ostatní za poplatek 99 Kč. Filmy budou přístupné po dobu 48 hodin, a to vždy od 19:00. Snímek Ruch a šum venkova bude k vidění po celou dobu festivalu. Všechny filmy budou uváděny v originále s českými a anglickými titulky,” doplnila za pořadatele Silvie Marková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků