Hlavní obsah
 

Svěrákovi odtajnili trailer filmu Betlémské světlo

Nový film otce, syna a už i vnuka Svěrákových sice dorazí do českých kin až na jaře 2022, už teď ale tvůrci odtajnili trailer snímku, který vznikl na motivy oblíbených povídek Zdeňka Svěráka. V Betlémském světle režiséra Jana Svěráka se představí v hlavních rolích vedle Zdeňka Svěráka Daniela Kolářová, Ondřej Vetchý, Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová. Nejmladší ze Svěráků František se na filmu podílel jako střihač.

 
Svěrákovi odtajnili trailer filmu Betlémské světlo

„Je to hodně barevný film, nic takového jsme ještě nedělali. Ale všechno je jednou poprvé,“ svěřil se kameraman snímku Vladimír Smutný.

„Dali jsme každé postavě a jejímu příběhu vlastní škálu barev. Dodržujeme je v kostýmech, rekvizitách i v barvách dekorací. Jak se spolu postavy a jejich příběhy setkávají, vznikají z toho nové a často opravdu krásné kombinace. Náš film je komedie plná fantazie a takový žánr si o barevnou opulentnost přímo říká,“ dodal režisér filmu Jan Svěrák.

Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová

Foto: Bioscop

I obsazení je hodně „barevné“. Vedle herců, s nimž Svěrákovi rádi a často spolupracují, jako je Daniela Kolářová nebo Ondřej Vetchý, uvidí diváci v Betlémském světle i několik nových tváří.

Například neherce Martina Polišenského nebo tajemnou dánskou herečku Patricii Schumann.

Tuto společnost doplní Vojtěch Kotek nebo Vladimír Javorský, kteří se s Janem Svěrákem potkali pracovně poprvé, ale jak sám říká, jistě ne naposledy.

„Jsou to oba skvělí komediální herci a opravdové hvězdy. Těším se, až jejich zář pocítí vystupovat z plátna i diváci,“ svěřil se režisér.

Zdeněk Svěrák a Vojtěch Kotek

Foto: Bioscop

Inspirací pro vznik scénáře byly Janu Svěrákovi oblíbené povídky Zdeňka Svěráka.

„Baví mě, že se postavy z různých mých povídek ve filmu setkávají v nových nečekaných situacích. Pro film je to stmelující prvek a pro diváky to bude doufám zábavné,“ vysvětlil Zdeněk Svěrák, který v této komedii s prvky magického realismu servíruje univerzální otázky lidského života s nadsázkou a humorem.

„Nic lepšího než humor proti smutku nemáme,“ uzavřel Svěrák.

Tereza Ramba a Vojtěch Kotek

Foto: Biscop

Na filmu se podílel také architekt Jan Vlasák, kostýmní návrhářka Simona Rybáková a střihu se poprvé ujal pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.

Snímek Betlémské světlo natočený letos na jaře uvede do kin v březnu příštího roku společnost Bioscop. Koproducentem filmu je Česká televize.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků