Hlavní obsah
Josh Brolin v Duně Foto: Warner Bros.

Smrtící úder kinům. Téměř všechny nové blockbustery jdou na HBO

Rozhodnutí společnosti Warner Bros. dávat v den premiéry všechny blockbustery na spřízněnou placenou internetovou službu HBO Max označují americká média za šokující a bezprecedentní.

Josh Brolin v Duně Foto: Warner Bros.
Smrtící úder kinům. Téměř všechny nové blockbustery jdou na HBO

Nejdříve měla jít na internet jen Wonder Woman 1984, což by nebyl pro kina až takový problém, společnost se ale nyní rozhodla, že dá v roce 2021 na placený stream všechny filmy současně s uvedením do kin. Po měsíci však budou ze streamu staženy a vrátí se tam až zase po půl roce.

Bude to třeba sci-fi Duna, Matrix 4, dále prequel k Sopránovým (slavný americký seriál), thriller The Little Things, remaky Tom and Jerry a Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat a nebo drama Angeliny Jolie Those Who Wish Me Dead.

Wonder Woman 1984

Foto: Atlas Entertainment

Tento krok jistě posílí HBO Max v boji s Netflixem, který má na internetu velmi pevnou pozici. Konkurencí Warnerů je také služba Disney Plus.

Šéfka WarnerMedia Ann Sarnoffová uvedla, že jde o unikátní jednoroční plán, který by neměl v dalších letech pokračovat.

„Žijeme v bezprecedentních časech, které si žádají tvůrčí řešení včetně této nové iniciativy pro Warner Bros. Pictures Group,” uvedla.

„Nikdo si nepřeje víc než my, aby se filmy vrátily na velké plátno. Víme, že nový obsah dává kinům život, ale musíme to vybalancovat s faktem, že většina kinosálů v USA bude pravděpodobně v roce 2021 operovat jen s omezenou kapacitou.“

HBO Max zatím působí jen v Americe a mohlo by se zdát, že to evropské země nemusí zajímat, ale opak je pravdou. Šéf HBO Max Global Andy Forssell už oznámil, že streamovací služba v roce 2021 začne podnikat i v Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků