Hlavní obsah
Princezna a půl království Foto: Česká televize

Sledovanosti v roce 2019 vládly pohádky

Sport i politiku převálcovaly v minulém roce pohádky. Absolutním vítězem roku je Princezna a půl království České televize, kterou v televizní premiéře sledovalo 2,67 milionu lidí.

Princezna a půl království Foto: Česká televize
Sledovanosti v roce 2019 vládly pohádky

Štědrovečerní Princezna a půl království je nejen nejsledovanějším pořadem celého loňského roku, vládne i žebříčku odložené televizní sledovanosti pořadů od roku 2010. Dosud pohádku odloženě v televizi vidělo 647 tisíc diváků starších 4 let.

Druhé místo patří Čertímu brku (2,43 milionů diváků plus 262 tisíc dětí) a třetí skončila loni pohádka Anděl Páně 2 (2,17 milionu diváků a 301 tisíc dětí).

Velmi zajímavých výsledků dosáhl zápas Česka proti Německu na Mistrovství světa v ledním hokeji, jenž rovněž překonal hranici dvou milionů diváků (2,04 milionu dospělých diváků) a stal se druhým nejsledovanějším hokejovým přenosem v historii programu ČT sport. Mezi desítku nejvyhledávanějších se dostal rovněž film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos (1,97 milionu) a dva díly seriálu Most!.

Internetu vládne Most!

Zdeněk Godla jako Franta v seriálu Most!

Foto: Česká televize

V timeshiftu, odložené televizní sledovanosti, je nejvyhledávanější štědrovečerní pohádka, ale dominantní postavení získal seriál Most!, který ovládl hned osm z deseti prvních příček.

V současnosti je stále důležitější internetová sledovanost a zde vládne opět seriál Most!, dále uspěl i detektivní Rapl a již téměř kultovní černohumorná Zkáza Dejvického divadla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků