Hlavní obsah
Spisovatel Jo Nesbø. Foto: Jan Handrejch, Právo

Román Syn bude miniseriálem

Televize HBO chystá minisérii na motivy detektivky Syn, jejímž autorem je norský bestsellerista Jo Nesbø. Hlavní hvězdou seriálu bude americký herec Jake Gyllenhaal, jak informoval server Variety.

Spisovatel Jo Nesbø. Foto: Jan Handrejch, Právo
Román Syn bude miniseriálem

Titulním antihrdinou, kterého zmíněný herec ztvární, je narkoman Sonny odpykávající si trest za dvě kruté vraždy, které však nespáchal. Kompenzací za léta strávená ve vězení mu je pravidelný přísun drog. Za mřížemi navíc slouží spoluvězňům jako vrba a pomáhá jim odčinit hříchy. Zlomový moment v příběhu nastane, když se dozví pravdu o nevyjasněné smrti svého otce.

Režisérem televizní adaptace románu Syn bude kanadský tvůrce Denis Villeneuve, jehož filmografie čítá kriminální thriller Zmizení nebo pokračování sci-fi snímku Blade Runner. O scénář se postará Lenore Zionová, jež je podepsaná pod dramatickým seriálem Miliardy.

„Denis je mistrem ve stavění vizuálně ohromujících a jedinečných narativů. Jake je zase talentovaný herec i producent, jehož tvorba je provokativní a přesvědčivá. Dvojice navíc brilantně spolupracovala v minulosti (na snímcích Zmizení a Nepřítel – pozn. red.), a tak jsme zvědaví, jak se tento energický tandem s Nesbøovým výjimečným dílem vypořádá,“ sdělila za HBO Francesca Orsiová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků