Hlavní obsah
 

Píseň Matky zve na komedii o mateřství s Vagnerovou, Hřebíčkovou a Prachařem

Na českou komedii Matky upozorňuje nový klip se stejnojmennou filmovou písní, kterou nazpívali Jakub Prachař a Berenika Kohoutová.

 
Píseň Matky zve na komedii o mateřství s Vagnerovou, Hřebíčkovou a Prachařem

V celovečerním filmu debutující režisér Vojtěch Moravec sleduje osudy čtyř kamarádek (Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková).

Komické i vážné momenty se střídají v komedii o mateřství a dětech, kde Prachař hraje obětavého přítele prvorodičky, který je nucen natáčet i porod.

„My muži chodíme na filmy, které se jmenují James Bond, Hvězdné války a tak dále. Ale myslím si, že i na tenhle film určitá skupina mužů přijde, protože tak držíme prapor genderové rovnosti, která v téhle době tak strašně zaniká,“ tvrdí herec.

Berenika Kohoutová a Jakub Prachař.

Foto: Bontonfilm

Zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová se proto jako novopečená maminka v písni Matky skutečně „našla“. „Mateřství je věc, která se rozhodně nedá obsáhnout v jedné písni, filmu, seriálu ani osmdesátihodinovém dokumentu! Ale rozhodně stojí za to, se o to pokusit, a myslím, že píseň Matky mateřství přibližuje opravdu vtipně,“ říká Berenika Kohoutová, která je matkou desetiměsíční Loly.

Autorem hudby je Ondřej Brzobohatý. „Největší inspirací ke složení hudby mi byl snímek samotný. Herci, scéna, kamera, dynamika střihu – to všechno vás inspiruje a dokáže navodit ten správný pocit, kdy se rozhodujete, jaká hudba se kam hodí.“

Na filmu ale začal pracovat ještě před samotným natáčením. „Musel jsem napsat i pár písní, které jsou součástí děje, protože je tam zpívá Vladimír Polívka,“ prozradil. Polívka totiž představuje mladého muzikanta, který se dvoří vdané Petře Hřebíčkové.

Premiéra filmu Matky se očekává v roce 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků