Hlavní obsah
Úspěšný tým filmu Parazit. Foto: ČTK/APInvision/Jordan Strauss

Oscarový adept Parazit bude rozšířen na seriál

Jihokorejský snímek Parazit, který je kandidátem na Oscara za nejlepší film, doplní minisérie v produkci HBO. Režisér Džun-ho Pon novinku prozradil během rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter.

Úspěšný tým filmu Parazit. Foto: ČTK/APInvision/Jordan Strauss
Oscarový adept Parazit bude rozšířen na seriál

Džun-ho Pon nedávno informoval o vzniku spin-offu v podobě seriálové adaptace svého úspěšného snímku. Ten pojednává o chudé rodině, jež se sofistikovaným způsobem infiltruje do domácnosti majetného byznysmena.

„U zpracování látky pro plátna kin jsme byli limitováni dvouhodinovou délkou. Mezi jednotlivými scénami bychom ale mohli rozvést mnoho dalších zápletek a hlouběji se ponořit do každé z jeho postav, což by mohlo naplnit až šestihodinovou stopáž,“ nechal se slyšet režisér Pon.

Parazit si z loňského festivalu v Cannes odvezl Zlatou palmu, zvítězil i v kategorii nejlepší zahraniční film na letošních Zlatých glóbech. V šesti kategoriích počin bojuje také o sošku americké akademie.

S celosvětovým ziskem téměř 112 milionů amerických dolarů (v přepočtu zhruba dvě a půl miliardy korun) se stal dosud nejvýdělečnějším jihokorejským snímkem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků