Hlavní obsah
Jude Law Foto: HBO

Nový papež. Jude Law a John Malkovich ve Vatikánu

Režisér Paolo Sorrentino přichází se sérií Nový papež, která startuje na HBO GO 10. ledna a na HBO 14. ledna.

Jude Law Foto: HBO
Nový papež. Jude Law a John Malkovich ve Vatikánu

Nový papež navazuje na Sorrentinův oceňovaný seriál Mladý papež, který odhaloval obyčejné lidské slabosti za maskou svatého muže.

Na papežský stolec dosadí Sira Johna Brannoxe, umírněného, okouzlujícího a sofistikovaného anglického aristokrata, který přijme jméno Jan Pavel III. Nový papež pod zdánlivě dokonalou fasádou skrývá mnohé slabiny a tajemství. Záhy si také uvědomí, jak obtížné bude nahradit jeho charismatického a význačného předchůdce.

John Malkovich

Foto: Milan Malíček, Právo

Ve Vatikánu se Voiello mezitím ze všech sil snaží spravovat církev sužovanou nejen skandály – které by mohly všem předním představitelům zlomit vaz – ale i hrozbami zvenčí. Ukáže se, že Sofia a Esther jsou úplně jiné, než by se na první pohled mohlo zdát, a kardinál Gutierrez i nadále bojuje se svými vnitřními rozpory. Následně si řada věřících udělá modlu z Pia XIII., který začne ze svého nemocničního lůžka vysílat podivné zprávy.

Paolo Sorrentino je výrazný a poměrně originální italský režisér a scenárista, který obdržel mnoho cen. Seriály dříve moc netočil, v jeho filmografii najdeme slavné celovečerní snímky Velká nádhera, Mládí, Tady to musí být, Božský, Rodinný přítel a Killer in Red.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků