Hlavní obsah
Venkovní kino na kolonádě Foto: Marienbad Festival

Marienbad Film Festival funguje, v srpnu snad i bez omezení

V noci z pondělí na úterý byl zahájen pátý ročník Marienbad Film Festivalu projekcí snímku Loni v Marienbadu na hlavní mariánskolázeňské kolonádě. Po celé léto by měly probíhat projekce, vrchol festivalu se plánuje na konec srpna.

Venkovní kino na kolonádě Foto: Marienbad Festival
Marienbad Film Festival funguje, v srpnu snad i bez omezení

„Z podstaty financování je Marienbad Film Festival médiem veřejné služby. Pokud má nejlépe sloužit veřejnosti, usoudili jsme, že je především potřeba získávat ukazatele, pohotově reagovat na stále se proměňující situaci a usilovat o co největší bezpečí publika,“ řekla  ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová.

„Doufáme, že tak lépe přispějeme k renovaci a reaktivaci kulturního provozu. Marienbad Film Festival je mezinárodním festivalem experimentální povahy. Ať se tedy experiment stane dalším nástrojem pro vypořádání se s nouzovým stavem,“ dodala.

Kolonáda Ferdinandova pramene se v sobotu 23. května promění ve venkovní kino a po západu slunce promítne v řadě druhý festivalový snímek Bohdana Karáska Karel, já a ty.

Organizátoři doufají, že vrchol festivalu, který se plánuje na 27. až 30. srpna, se snad bude moci uskutečnit v plánované podobě. Informace se budou objevovat na stránkách www.marienbadfilmfestival.com.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků