Hlavní obsah
 

Zdeněk Piškula se ve své roli šlechtice pořádně zapotil, než si osvojil jízdu na koni

Zdeněk Piškula musel oprášit svoje jezdecké schopnosti, které získal při natáčení pohádky Tři bratři. V novém filmu Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka se totiž představí jako mladý šlechtic Max, který i v současnosti jezdí více na koni než v autě.

 
Zdeněk Piškula se ve své roli šlechtice pořádně zapotil, než si osvojil jízdu na koni

Kvůli své poslední roli musel Zdeněk Piškula absolvovat trénink v jízdě na koni. „Během dvou měsíců jsme měli okolo deseti tréninků, tak při osmém jsem začal cválat, takže jsem se nebál. Ale pořád jsme byli v jízdárně, kůň byl v pohodě a cválali jsme pořád dokola,“ vzpomíná Piškula.

Jenže při natáčení na hradě Lemberk už začalo jít do tuhého. „Tam mě posadili na koně, který měl před sebou dlouhý výhled, takže běžel jako magor. A já jsem běžel s ním, nic jiného mi nezbývalo,“ uzavírá Piškula.

Zdeněk Piškula v roli šlechtice Maxe

Foto: Falcon

Toho diváci uvidí v Poslední aristokratce především vedle mladé herečky Yvony Stolařové, která ztvárňuje poslední aristokratku Marii. A co by dělal mladý herec jako skutečný šlechtic? „Já si to představuju tak, že kdybych byl šlechtic, měl bych koně, rajtky a ze zámku bych si udělal spíš trochu farmu,“ směje se Piškula.

Ve filmu o rodilém Newyorčanovi Franku Kostkovi, který získá díky svým šlechtickým předkům zpět dávné rodové sídlo a přijíždí tak do Čech se svou ženou Vivien a dcerou Marií, dále hrají Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška nebo Vojtěch Kotek.

Poslední aristokratka

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků