Hlavní obsah
 

Geniální přítelkyně 2. Úspěšný seriál nabízí trailer druhé série

Pokračování seriálu Geniální přítelkyně začne 11. února na HBO GO. Režisér Saverio Costanzo se ujal druhé knihy Eleny Ferranteové, díky níž vznikla i první série.

 
Geniální přítelkyně 2. Úspěšný seriál nabízí trailer druhé série

Saverio Costanzo konkrétně natočil šest epizod a renomovaná režisérka Alice Rohrwacherová se ujala dvou dalších.

Hlavní hrdinky, kamarádky Lila a Elena, nyní dospívají. Lila se vdá, ale není moc šťastná. Má pocit, že uvízla v pasti. Elena je vzornou studentkou, ale ani ona nedosáhla spokojenosti. Na dovolené se potkají s kamarádem z dětství Ninem Sarratorem, což jim oběma změní život. Lila se stává obchodnicí v Neapoli a Elena se chce úplně odstěhovat, aby mohla studovat na univerzitě v Pise.

Geniální přítelkyně se vrací po dvou letech.

Foto: HBO

Scénáře psali vedle samotné Ferranteové také Francesco Piccolo, Laura Paolucciová a Saverio Costanzo. Jedním z výkonných producentů je slavný režisér Paolo Sorrentino.

Seriál Geniální přítelkyně zaujal už v roce 2018. Saverio Constanzo poutavě vykreslil prostředí chudé Itálie padesátých let a drsné postavičky z ulice. V prostředí plném násilí a mafiánských praktik vyrůstaly holčičky Lila a Elena. Dětský svět ale svým způsobem ignoroval tragédii chudých čtvrtí, prožíval si svá vlastní dobrodružství s knížkou nebo na výletě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků