Hlavní obsah
Antonie Formanová bude na festivalu moderovat. Foto: Milan Malíček, Právo

Famufest proběhne v Karlíně a částečně on-line

Kvůli pandemii mění plány i 36. ročník Famufestu, který se měl původně konat v březnu. Nový termín je 20.–24. května, pozměněný program proběhne v Kasárnách Karlín.

Antonie Formanová bude na festivalu moderovat. Foto: Milan Malíček, Právo
Famufest proběhne v Karlíně a částečně on-line

Diváci se mohou fyzicky zúčastnit projekcí v Kasárnách Karlín, pokud dodrží hygienická omezení. Projekce se budou konat pět večerů, od 20. května do 24. května. Ti, kteří se do Karlína nedostanou, mohou filmy vidět na stránkách www.famufest.cz.

Soutěž festivalu zůstává i nadále v platnosti, přičemž vyhlášení výsledků proběhne poslední festivalový den. Porota 36. ročníku bude zasedat v původně plánované sestavě. Té předsedá Klára Issová, která rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií společně s Lenkou Klodovou, Annou Bolavou, Alešem Stuchlým a Davidem Čeňkem. Zahajovacím a zakončovacím ceremoniálem diváky provedou moderátoři Antonie Formanová a Matěj Šumbera, oba studenti herectví na DAMU.

„Březnová verze festivalu zahrnovala řadu koncertů, přednášek a dalších doprovodných aktivit po celé Praze, které se nyní podle původních plánů konat nemohou. Alespoň částečným zpestřením aktuálního programu bude online přenos hudebních koncertů, záznam debat z plánovaného industry programu, virtuální výstava nebo prodej festivalového merche,” upřesnil za pořadatele Kryštof David.

Tři koncerty, které se budou natáčet v unikátních prostorách, se k posluchačům  dostanou formou simulovaného livestreamu. Tato forma přenosu nabídne divákům vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu, při zachování zážitku ze společného sledování. Plánovaná výstava se přesune do virtuální reality, kdy bude možné navštívit galerii v online podobě.

Industry program bude zahrnovat dva diskuzní záznamy. V té první se budou debatující věnovat současnému tématu koronavirové krize a jeho vlivu na audiovizuální průmysl. Druhá debata pak nahlédne do problematiky práce s hudbou, hudebními bankami a autorskými právy. Před natáčením diskuze bude možné zasílat dotazy, které budou během debaty zodpovězené. Dalším bodem industry programu budou masterclasses s islandským režisérem Grímurem Hákonarsonem a holandským odborníkem na udržitelné natáčení Timem Wagendorpem, kteří sice nemůžou do České republiky přicestovat, jak bylo původním plánem, ale spojí se s Prahou skrze videokonferenční platformu Zoom.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků