Hlavní obsah
Angelina Jolie Foto: Profimedia.cz

Angelina Jolie natočí film o válečném fotografovi McCullinovi

Angelina Jolie bude režírovat další společensky angažovaný film. Zachytí život Dona McCullina, fotografa, který si vybíral nejhorší části světa, fotil války a katastrofy. Při práci kdysi málem umřel, ale měl štěstí, letící střelu zastavil fotoaparát. Film vychází z fotografovy autobiografie Unreasonable Behaviour.

Angelina Jolie Foto: Profimedia.cz
Angelina Jolie natočí film o válečném fotografovi McCullinovi

Don McCullin je britský fotograf, který je znám drastickými snímky z válečných konfliktů a sociálních bouří, často z Afriky a Asie, ale i z Irska. Od šedesátých let fotil taky ekologické katastrofy.

Za nejvýraznější jsou považovány nemilosrdné fotky z války ve Vietnamu. Neváhal fotit ani vraždy a mučení. McCullin si vždy vybíral nejchudší a nejdrsnější země světa, kde dokumentoval utrpení prostých lidí (Kambodža, Kongo, Indie).

Scénář k filmu sepisuje Gregory Burke a produkce se ujal Tom Hardy.

Don McCullin

Foto: Profimedia.cz

„Jsem poctěna, že mám šanci zfilmovat život Dona McCullina,” uvedla Angelina Jolie. “Přitáhla mě unikátní kombinace nebojácnosti a lidskosti, jeho absolutní závazek tlumočit pravdu o válce a jeho empatie a respekt k těm, kteří trpí jejími důsledky.“

„Viděl jsem poslední Angelinin film o Kambodži, strávil jsem tam hodně času během války. Udělalo na mě velký dojem, jak silný a přesný obraz místa a doby stvořila. Myslím, že u ní jsem v bezpečných, schopných a profesionálních rukách,“ podotkl 85letý McCullin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků