Hlavní obsah
Americká kapela Green Day. Foto: ČTK

Rock for People servíruje to nejlepší z domácí i světové rockové scény

Milovníci rocku se každoročně chystají na festival Rock for People do Hradce Králové. V roce 2020 byl kvůli pandemii koronaviru zrušen a stejný osud ho potkal i letos: vyprodaný ročník 2020/2021 se v plánované podobě neuskuteční a přesouvá se na 16.–18. června 2022. Úplně zkrátka ale fanoušci rocku nepřijdou, alternativou bude Rock for People Hope.

Americká kapela Green Day. Foto: ČTK
Rock for People servíruje to nejlepší z domácí i světové rockové scény

Rock for People je jeden z největších českých rockových hudebních festivalů konající se od roku 2005. Původně se odehrával na atletickém stadionu v Českém Brodě, ale od roku 2007 se fanoušci sjíždí do Festivalparku na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové.

Bohužel vývoj epidemiologické situace již podruhé neumožňuje uspořádat klasický mezinárodní festival v plném rozsahu. Se všemi hlavními interprety, kteří byli v plánu na letošní ročník, jsou ale pořadatelé v kontaktu a řeší se jejich účast na rok 2022.

Program v čele s Green Day a Fall Out Boy se přesouvá

V minulosti Rock for People přivítal mnohé slavné rockery z Čech i zahraničí. Na festivalu vystoupily například kapely Wohnout, Placebo nebo Arctic Monkeys.

Pořadatelé festivalu slíbili, že se pokusí zajistit podobně nabitou sestavu učinkujících, jakou měli domluvenou na léto 2021. Na rok 2022 jsou zatím potvrzení Green Day, Fall Out Boy a Weezer a další, oficiální line up se bude dále doplňovat.

Rock for People Hope: naděje neumírá

Pořadatelům se však povedlo pro fanoušky zorganizovat náhradu: dvoudenní festival Rock for People Hope, který proběhne ve dnech 13.–14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku.

A kdo zde vystoupí? Například švédská rocková legenda The Hives, italský vítěz Eurovize Måneskin, post hardcorová formace Imminence, německá indie rocková pětka Leoniden, marseillský metalcore Landmvrks, australské elektro-industriální duo Skynd a další (více na webu festivalu).

Vstupenky

Platnost vstupenek byla automaticky prodloužena i pro následující termín a vstupenky vrácené k refundaci jsou beznadějně vyprodány. Poslední možnost, jak „lupen” získat, je tak na stránkách bazaru festivalu.

Na Rock for People Hope začíná oficiální předprodej dvoudenních vstupenek za 1490 Kč ve středu 23. 6. 2021, majitelé vstupenek na zrušené ročníky měli možnost přednostního nákupu.

Doprava zdarma

Do Hradce Králové se dostanete autem a jezdí tam autobusy i vlaky. Z města se na místo festivalu dostanete linkovými trolejbusy a autobusy. V bezprostřední blízkosti Festivalparku se nachází zastávka Letiště. Návštěvníci taky můžou využít autobusovou kyvadlovou dopravu, která bude jezdit z Hradce Králové k Festivalparku zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků