Hlavní obsah
Anna K. na Benátské! Foto: Milan Malíček, Právo

Festival Benátská! 2022 zve na české hvězdy první velikosti

Benátská! s Impulsem patří k nejoblíbenějším českým festivalům. Koná se už od roku 1993 a každý rok se na něm představí řada skvělých muzikantů. Na Benátské tradičně vystupuje široké spektrum hudebníků. I díky tomu je festival hojně navštěvovaný rodinami s dětmi – každý si najde to své. A v roce 2022 tomu nebude jinak.

Anna K. na Benátské! Foto: Milan Malíček, Právo
Festival Benátská! 2022 zve na české hvězdy první velikosti

Program 2022

Letošní ročník bude opět nadupaný oblíbenými českými interprety. Vystoupí Pavol Habera & Team, Arakain, Olympic, Škwor, Chinaski, Mirai, Divokej Bill, Pokáč, Kamil Střihavka, ATMO music a další. Podrobný program najdete na webových stránkách festivalu.

Vstupenky

Celofestivalová vstupenka se prodává od 1890 korun. Lze zakoupit také jednodenní vstupenky, které stojí od 850 do 1190 korun, v závislosti na vybraném dni. Na výběr jsou také VIP varianty. Za stanové městečko zaplatíte 600 korun, parkovací karta stojí 500 kč pro osobní auto a 2000 kč pro karavan.

Lupeny zakoupené na zrušený festival v roce 2020 a 2021 lze bez problémů uplatnit i v letošním ročníku.

Dopravu ulehčí cedule

K areálu festivalu se lze bezproblémově dostat několika různými způsoby. Pokud pojedete autem, ze směru od Prahy sjeďte exitem 26 – Liberec-jih, jeďte rovně po přípojce a dále na kruhovém objezdu vyjeďte prvním výjezdem vlevo. První odbočkou jeďte vpravo a na další křižovatce jeďte vlevo. Pak už za chvíli uvidíte vjezd na centrální parkoviště festivalu.

Ze směru od Děčína sjeďte exitem 26 – Liberec-jih, na křižovatce odbočte vpravo a na kruhovém objezdu jeďte první odbočkou vpravo, pokračujte první odbočkou vpravo a na další křižovatce jeďte vlevo. Za chvíli budete na centrálním parkovišti festivalu.

Příjezd od rychlostní komunikace je zřetelně označen cedulemi Benátská! až do areálu akce.

Také můžete jet vlakem. To vystupte na hlavním nádraží v Liberci. Když pojedete autobusem, vystupte na zastávce Vesec – U střediska nebo Vesec – Samoobsluha. Poté můžete využít kyvadlovou dopravu, která vás doveze až k festivalu.

Ubytování i v karavanu

Bydlet můžete ve stanovém městečku v bezprostřední blízkosti areálu festivalu. Pronájem místa vás bude stát 600 korun. Pro pohodlí návštěvníků je během festivalu v provozu festivalový vláček mezi centrálním parkovištěm a stanovým městečkem.

Přijet můžete i v karavanu, pronájem místa k parkování stojí 2000 korun. V blízkosti konání festivalu se také nachází několik hotelů a autokemp.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků