Hlavní obsah
Zuzana Stirská Foto: archiv Zuzany Stirské

Zuzana Stirská se vrací na místo činu

Zpěvačka a zakladatelka souboru Fine Gospel Time Zuzana Stirská vystoupí ve čtvrtek 4. května v divadle Semafor se sólovým recitálem. Na programu bude mimo jiné šanson, jazz, muzikálové melodie i mluvené slovo. Místem konání se interpretka vrací ke svým kořenům, se zpěvem začínala v dětských rolích právě v Semaforu.

Zuzana Stirská Foto: archiv Zuzany Stirské
Zuzana Stirská se vrací na místo činu

Koncert Jen já a klavír zahájí Stirská v 19 hodin a představí na něm pestrou škálu žánrů. Doprovázet se bude především sama a za občasné komorní hry dvou muzikantů. Semafor je pro Stirskou srdeční záležitostí, protože právě na jeho prknech v jedenácti letech se zpěvem začínala.

„Napsala jsem Waldemarovi Matuškovi koresponďák, že bych s ním chtěla zpívat, ale on mi neodpověděl. Nenechala jsem se odradit, a tak jsem napsala i Jiřímu Suchému, který mě pozval na konkurz do Semaforu. Vybrali mě a postupně jsem se objevila v představeních Čarodějky, Ten pes je váš a Kytice. Časem jsem vystupovala i s Miloslavem Šimkem,“ popsala svůj postup Stirská.

V Německu později vystudovala hudební vědu a působila jako zpěvačka zejména v estrádních pořadech. V šedesátých letech se vrátila do vlasti i do divadla Semafor jako herečka a zpěvačka.

V současnosti Stirská působí především jako vedoucí prvního českého gospelu, jenž si získal prestiž i v zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků