Hlavní obsah
Mladí umělci oživí hudbou veřejný prostor. Foto: Petra Hajská

ZUŠ Open je největší kulturní akcí u nás

Na celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční 31. května a 1. června v celé České republice, spojí své síly 420 základních uměleckých škol z celkového počtu 496. Vystoupením malých umělců ožijí náměstí, parky, ulice, zámky, kostely, nádraží, kavárny a nákupní centra.

Mladí umělci oživí hudbou veřejný prostor. Foto: Petra Hajská
ZUŠ Open je největší kulturní akcí u nás

Akce, kterou pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a podílí se na ní řada kulturních institucí i uměleckých osobností, je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice. Do vystoupení ZUŠ Open se zapojí i mnoho profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“ říká mezzosopranistka Kožená.

ZUŠ Open vyvrcholí v sobotu na Den dětí ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu programem, který vytvoří žáci ZUŠ ze všech regionů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků