Hlavní obsah

Zpěvák U2 se dal na novinařinu

Svůj pravidelný sloupek v prestižním listu The New York Times bude mít Bono, frontman skupiny U2. V neděli se čtenáři dočkají prvního. Osmačtyřicetiletý zpěvák bude nahrávat i mluvenou verzi, kterou bude možné stahovat z internetu, informovala BBC.

Zpěvák U2 se dal na novinařinu

Bono uvedl, že to pro něj bude pocta. Zmínil se také, že interpunkce není jeho silnou stránkou. "Nikdy jsem nebyl dobrý na tečky a čárky," řekl.

Andrew Rosenthal z The New York Times si myslí, že Bono je mimořádný muž, který dokáže hluboce přemýšlet o nejrůznějších tématech. Jeho sloupek se může věnovat mnoha oblastem.

Lze očekávat, že zpěvák U2 bude na stránkách amerického listu bičovat západní svět za konzum a ničení planety. Již řadu let jsou známy jeho aktivity v oblastech jako ekologie, řešení dluhů chudých zemích a zlepšení životních podmínek v Africe či Jižní Americe.

Politika bude i na desce

Očekávaná novinka U2 No Line on the Horizon vychází 2. března. Podle magazínu RollingStone se nese částečně v tradičním stylu U2, ale přiznává i vliv klasického hard-rocku a blues-rocku. 

Také deska, stejně jako Bonovy články, zacílí na politická témata. Například píseň Cedars of Libanon je baladickým vyprávěním o neštěstích současného světa, v němž se Bono stylizuje do válečného reportéra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků