Hlavní obsah

Zpěvák Prince musí za zrušený koncert v Irsku zaplatit tři milióny dolarů

Americký zpěvák Prince musí zaplatit téměř tři milióny dolarů (zhruba 57 miliónů korun) za zrušený koncert, který se měl před dvěma lety konat v Irsku. Rozhodl o tom soud v Dublinu.

Zpěvák Prince musí za zrušený koncert v Irsku zaplatit tři milióny dolarů

Prince měl v červnu 2008 zpívat na dublinském stadiónu Croke park, své vystoupení ale prý bez udání důvodů zrušil jen pár dní před koncertem. V tu dobu už bylo prodáno asi 55.000 vstupenek, za které museli organizátoři lidem vracet peníze.

Dvaapadesátiletý Prince, celým jménem Prince Rogers Nelson, je znám svou výstředností, nepředvídatelností a také rozpolceností. Zpěvák nevelkého vzrůstu zabodoval hlavně v 80. a 90. letech. Je výborným kytaristou, dokáže napsat něžnou soulovou baladu, chytlavou beatlovskou melodii nebo rozpoutat funkové vlnobití.

Jeho písně mají často sexuální podtext nebo jsou otevřeně vyzývavé. Když ho muzika strhne, zaplní i plochu trojalba a na další rok je schopen připravit ještě další titul. Fanoušci ale také vědí, že zpěvákovy velkolepé plány se mnohdy neuskuteční.

Kariéra tohoto plodného muzikanta je plná nedokončených nebo radikálně změněných nahrávek. Příkladem je Black Album z roku 1987, které Prince nechal stáhnout pouhý týden po uvedení na pulty. Album Sign O' the Times, které kritici považují za zpěvákovo nejlepší, bylo kompilací skladeb původně zamýšlených do třech různých projektů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků