Hlavní obsah

Zpěvák Charlie Straight Albert Černý: Mám rád kontakt s publikem

Česká anglicky hrající kapela Charlie Straight vystoupila na letošním již jedenáctém ročníku festivalu Sázavafest. Zpěvák Albert Černý poskytl Právu rozhovor.

Zpěvák Charlie Straight Albert Černý: Mám rád kontakt s publikem

Při některých festivalových vystoupeních v jednom okamžiku opustíte místo zpěváka a kytaristy na pódiu a jdete i s kytarou přímo do davu pod ním. Proč to děláte?

Protože si nemyslím, že je to nebezpečné, ani že je to nějaké laciné gesto. Připadne mi to přirozené, a protože mám bezdrátovou kytaru, která mi to umožňuje, tak to dělám. Přináší mi to kontakt s publikem. Říkám mu tím navíc, že jsme na tom stejně, a že nejsem nic víc než ono. Rád se lidem dívám do tváře. Když hrajeme na festivalech za tmy, z pódia do nich pořádně nevidím.

Přihodilo se vám při takovém výletu někdy něco nepříjemného?

Několikrát jsem při nočním koncertu seskočil z pódia a teprve v tom skoku jsem si uvědomil, že nevím, kde je země. Je to trochu nebezpečné, neměl bych to dělat. Na některých festivalech se pak nad hlavami diváků kutálím v zorbingové kouli. Je docela tenká a stává se, že někteří fanoušci se pode mnou bortí, anebo jim dávám rány kolenem a loktem do hlavy. Kolikrát to úplně cítím.

Při vystoupení na víkendovém Sázavafestu jste oznámil, že nová deska skupiny Charlie Straight bude v roce 2012. Jak daleko s ní momentálně jste?

V iPodu mám playlist, který se jmenuje Second album. Mám v něm seřazené všechny naše nové písničky v pořadí, které se mi aktuálně líbí. S anglickým producentem Guyem Fixenem jsme už strávili týden ve studiu a nahráli jsme dva singly. V říjnu bychom měli album dokončit.

Jaké bude?

Určitě zajímavější než náš debut. Myslím si, že čím víc hrajeme, tím víc se zlepšujeme a umíme lépe vyjadřovat emoce. Věřím, že to na nové desce bude slyšet.

Kdy album vyjde?

Na jaře 2012.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků