Hlavní obsah
Zpěvačka Žofie Dařbujánová si nahráním sólového alba splnila svůj sen. Foto: archív umělkyně

Zpěvačka Žofie Dařbujánová má sólový debut

Zpěvačka pražské elektropopové skupiny Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová vydala 28. prosince svou sólovou desku, a to pod uměleckým pseudonymem Zofie Dares. Album High On Being, které poslal do světa label 420 Production, obsahuje šest skladeb, vznikalo necelý půlrok.

Zpěvačka Žofie Dařbujánová si nahráním sólového alba splnila svůj sen. Foto: archív umělkyně
Zpěvačka Žofie Dařbujánová má sólový debut

Umělkyně na albu spolupracovala především se členy domovské skupiny. V textech se zaměřila na osobní příběhy, objevování sebe sama i každodenní radosti ze života ve 21. století.

Na albu jsou slyšet nejen syntezátory a hymnické popové refrény, ale i smyčcový kvartet a gospel. Hudba balancuje mezi zvukem tanečních klubů a melancholií filmových soundtracků. O produkci se postarali Tomáš Konůpka a Nèro Scartch, kteří s Dařbujánovou spolupracují v kapele.

„Momentálně procházím ideálním rozpoložením, kdy už jen nenadávám a nestěžuju si, ale snažím se naučit víc si užívat hezkých věcí a momentů, i když jich třeba zrovna moc není. Zkrátka chci najít vždycky něco pozitivního, ačkoliv zrovna procházím peklem,” uvedla zpěvačka. „Sólová deska je hlavně pro radost. Jde o splnění mého dlouholetého přání.“

Žofie Dařbujánová.

Foto: Jan Šída, Právo

Název debutu High On Being vychází z textu písně Garden Of Eden, na které se podílel uznávaný český pianista a skladatel Ondřej Pivec.

„Nejenže do písně nahrál hammondky, ale také nás spojil s brooklynským gospelovým sborem vedeným Stephanie Fisherovou, který je v písničce Garden Of Eden slyšet. To je má velká srdcovka,“ vysvětlila zpěvačka.

K výsledné podobě desky přispěli také kytarista a stálý host Mydy Rabycad Ondřej Slánský a violoncellistka Barbora Holá, dlouholetá kamarádka a bývalá spolužačka Dařbujánové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků