Hlavní obsah
Jarmila Šuláková Foto: Aleš Honus, Právo

Zpěvačka Jarmila Šuláková končí

Po 17 letech spolupráce odchází z vizovické folk-rockové skupiny Fleret zpěvačka lidových písní Jarmila Šuláková. Dvaaosmdesátiletá folklórní umělkyně přezdívaná "Valašská královna matka" do muzikantského důchodu odchází poté, kdy s Fleretem odehrála ročně v průměru sto koncertů a natočila několik společných alb, to první Fleret & Jarmila Šuláková v roce 1995, informovala Silvia Majerčáková.

Jarmila Šuláková Foto: Aleš Honus, Právo
Zpěvačka Jarmila Šuláková končí

"Po pětašedesáti letech aktivního zpívání si odpočinek opravdu zasloužím," uvedla Šuláková, kterou by členové Fleretu mohli mít za svou maminku nebo babičku. "Od té naší babičky se učíme úctu k lidové muzice, je pro nás obrovským vzorem," řekl před časem kapelník, zpěvák a kytarista Zdeněk Hrachový.

Fleret je jakousi bigbítovou odnoží tuzemského folku a působí na hudební scéně 28 let. "Nebudeme hledat novou zpěvačku, protože její hlas se nedá nahradit. Byli jsme před Jarmilkou a budeme i po ní. Letos nám vyšla nová řadová deska O krásách Valašska a vyrážíme s novým programem na další koncerty," sdělila kapela.

Šuláková, vyučená švadlena, se před odchodem do důchodu vedle zpěvu živila jako prodavačka hudebních desek. Zpívala v různých souborech již od školních let. Od roku 1952 byla sólistkou BROLNu, se kterým absolvovala stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí. První nabídku ke spolupráci s Fleretem odmítla. Nakonec se však nechala kapelníkem Hrachovým umluvit a v roce 1994 společně natočili první píseň Doma najlepší. Poté dokázala rozezpívat amfiteátr folkové Zahrady či příznivce tvrdší muziky na festivalu Rock for People. Originální fúzi Šulákové většinou schvalovali i tradiční folkloristé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků