Hlavní obsah
Lynn Andersonová Foto: Evan Agostini, ČTK/AP

Zemřela známá americká country zpěvačka Lynn Andersonová

Americká country zpěvačka Lynn Andersonová, kterou do popředí tohoto žánru v USA vynesla především píseň Rose Garden, zemřela. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na sdělení rodiny umělkyně, které bylo 67 let. Skonala v nemocnici v Nashvillu na srdeční zástavu.

Lynn Andersonová Foto: Evan Agostini, ČTK/AP
Zemřela známá americká country zpěvačka Lynn Andersonová

Do povědomí vyznavačů country se dostala jako mladá zpěvačka zásluhou pořadu The Lawrence Welk Show v letech 1967 až 1969. I díky tomu posléze získala smlouvu s nahrávacím studiem Columbia Records v Mekce country Nashvillu.

Její příslušnost ke špičce žánru pak potvrdila píseň Rose Garden, s níž získala v roce 1971 cenu Grammy a zároveň ji Asociace country hudby ocenila jako zpěvačku roku. Následovala řada dalších úspěšných písní a další nominace na hudební ceny.

Lynn Andersonová se narodila v roce 1947 v Severní Dakotě rodičům skládajícím country písně. V pozdějších letech tuto blondýnku provázely problémy se zákonem, připomněla AP. V roce 1995 jí například soud zakázal, aby se přibližovala ke svému bývalému příteli, protože mu prý po ukončení dvanáctiletého vztahu vyhrožovala. O deset let později udeřila policistu, když ji zadržel kvůli krádeži DVD s Harrym Potterem v obchodě. Rok předtím byla zatčena pro řízení v opilosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků