Hlavní obsah
Toni Marshallová v říjnu loňského roku Foto: Profimedia.cz

Zemřela herečka Tonie Marshallová

Ve věku 68 let dnes zemřela francouzsko-americká herečka, režisérka a scenáristka Tonie Marshallová. Informovala o tom agentura AFP. Marshallové film Venuše, salon krásy získal v roce 2000 čtyři prestižní francouzské filmové ceny César. Podle agentky zesnulé umělkyně Elisabeth Tannerové zemřela Marshallová „dnes ráno po dlouhé nemoci”.

Toni Marshallová v říjnu loňského roku Foto: Profimedia.cz
Zemřela herečka Tonie Marshallová

Dcera amerického herce a režiséra Williama Marshalla a francouzské herečky Micheline Presleové začala kariéru jako herečka. Zahrála si mimo jiné v několika filmech představitele francouzské nové vlny Jacquese Demyho, například v komedii Největší událost od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc z roku 1973.

Později se ale Marshallová začala věnovat režii. První celovečerní film natočila v roce 1989. Jejím nejznámějším snímkem je komedie z prostředí kosmetického ústavu Venuše, salon krásy (1999), za kterou dostala v roce 2000 francouzské filmové ceny César za nejlepší film, režii a původní scénář. Čtvrtou cenu tehdy film získal díky Audrey Tautouové, která si v komedii zahrála a kterou porota označila za největší naději roku mezi herečkami.

K dalším filmům, které Marshallová natočila, patří romantický snímek Nebe na dosah s Catherine Deneuveovou (2002), komedie Prachy v prachu (2008) či komedie Tu veux ou tu veux pas (Chceš nebo nechceš, 2014). Poslední film, drama Číslo jedna, natočila Marshallová v roce 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků