Hlavní obsah

Zemřel herec Roger Moore

Britský herec Roger Moore zemřel ve věku 89 let. Proslavil se především jako agent James Bond.

Zemřel herec Roger Moore

Roger Moore se narodil 14. října 1927 v jižním Londýně. Po válce se pustil do práce u divadla, v televizi i v rádiu.

V roce 1945 už hrál v prvním filmu Perfect Strangers, ale až do éry bondovek ho skoro nikdo neznal. V roce 1973 dostal roli agenta 007 Jamese Bonda ve filmu Žít a nechat zemřít, kde postavu obohatil novým humorem. V roce 1974 následovala bondovka Muž se zlatou zbraní a v roce 1977 Agent, který mě miloval.

Roger Moore

Foto: Profimedia.cz

Roger Moore

Foto: Profimedia.cz

V roce 1979 přináší do světa bondovek i prvky sci-fi díky filmu Moonraker a o dva roky později natočil další díl Jen pro tvé oči. Pak přišla Chobotnička a v jeho poslední bondovce Vyhlídka na smrt mu bylo téměř šedesát let.

V americké televizi hrál v několika seriálech jako Ivanhoe (1958), The Alaskans (1959) nebo Maverick (1957) a The Saint (1962).

Roger Moore ve filmu Chobotnička

Foto: United Artists

Většina diváků nezná jiné filmy s Moorem než bondovky, i když jich natočil desítky. Upadly však v zapomnění, protože jejich kvalita nebyla nejlepší. Vcelku uznávaný byl ale například muzikál Interrupted Melody a komedie Londýnské spiknutí. Natočil také snímky Nesmrtelný, Hotýlek, Souboj cti, Býčí oko a další.

Film Žít a nechat zemřít s Rogerem Moorem

Foto: MGM

Poslední prací Rogera Moora u filmu se stala romantická komedie Connemara Days. Režisér Kevin Connor ji natáčel v Irsku, ale film ještě stále není dokončený. Odehrává se v roce 1951, kdy do irské vesnice Cong přijel natáčet John Ford s Johnem Waynem a Maureen O'Harovou. Není jisté, jestli se vůbec někdy dostane do českých kin.

Roger Moore: Nejslavnější filmy

Žít a nechat zemřít

Muž se zlatou zbraní

Agent, který mě miloval

Moonraker

Jen pro tvé oči

Chobotnička

Vyhlídka na smrt

 

Roger Moore se léta věnoval také charitativní činnosti v organizaci UNICEF a byl za to odměněn britskou královnou hned dvěma řády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků