Hlavní obsah
Vladimír Železný Foto: Milan Malíček, Právo

Železný a Pařízek chystají novou televizi Regio

Novou celoplošnou televizi pro regionální a lokální vysílání s názvem Regio chystá bývalý ředitel TV Nova Vladimír Železný spolu s ostravským mediálním podnikatelem Radimem Pařízkem (mj. bývalým lídrem rockové skupiny Citrón).

Vladimír Železný Foto: Milan Malíček, Právo
Železný a Pařízek chystají novou televizi Regio

Na multiplexu 4, který Pařízek a Železný obhospodařují, by mohly v brzké budoucnosti společně vysílat nejen regionální a lokální televize, ale měl by být na něm k vidění v menší míře i celostátní (tedy celoplošný) program.

Má jít o podobný systém, podle kterého vstupovaly v určených časech dne regionální televize do vysílání Primy. Od tohoto roku ale již regionální stanice takovou možnost na Primě Family nemají, vyhrazeny jim jsou jen časy na Primě Love. Právu to sdělila Renata Červená, mediální zastupující společnost Digital Broadcasting, provozovatele multiplexu 4.

Účast v projektu Regio bude dobrovolná, nemělo by dojít k provázání vysílacích licencí. Regionální stanice by však dostaly mnohem větší časový prostor, než měly na Primě a měly by šanci do projektu vstoupit i vlastnicky. Signál multiplexu 4 má být v říjnu dostupný až pro sedmdesát procent obyvatel Česka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků