Hlavní obsah
Strážci galaxie Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Strážci vládnou galaxii i českým kinům

Česká kina poslední víkend ovládli Strážci galaxie, americký akční film podle komiksu. Připsali si téměř 38 tisíc diváků a odsunuli na druhé místo Díru u Hanušovic.

Strážci galaxie Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Strážci vládnou galaxii i českým kinům

Další americký komerční produkt inspirovaný komiksem, Strážci galaxie, je podle producentů „akcí nabité, výpravné vesmírné dobrodružství”. Dobrodruh Peter Quill se stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožujícími celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem.

Ivan Trojan (Díra u Hanušovic)

Foto: Evolution Films

Filmový režijní debut Miroslava Krobota Díra u Hanušovic se odehrává v Jeseníkách, ale většina herců je spjata s Dejvickým divadlem. To už naznačuje, že si bude pohrávat s černým humorem, trapností, figurkami na hranici bláznovství. Nejde o komedii, u které by se člověk pořád hlasitě smál, spíše o jemné náznaky.

Třetí je americký animovaný rodinný snímek Jak vycvičit draka 2, který pojednává o přátelství lidí a draků na fantasy ostrově.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Strážci galaxie37 969
2.
1. 
Díra u Hanušovic 17 530
3.
5.
Jak vycvičit draka 2    10 115
4.
2.Hercules
9 188
5.
4.
Letadla 2: Hasiči a záchranáři
8 098
6.-Očista: Anarchie
7 464  
7.3.
Úsvit planety opic 
6 022
8.6.22 Jump Street  4 319
9.8.
Zejtra napořád3 313
10.
7. Transformers : Zánik   3 086
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků