Hlavní obsah
Kráska a zvíře Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Kráska a zvíře se překvapivě drží

Na prvním místě žebříčku návštěvnosti kin je za poslední víkend opět pohádka Kráska a zvíře. Vede před dramatem Masaryk.

Kráska a zvíře Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Kráska a zvíře se překvapivě drží

Americká pohádka studia Disney Kráska a zvíře má v ČR značný úspěch, v některých zemích je ale dětem zakazována. Postavička LeFoua je totiž první otevřeně homosexuální postavou ve filmu od Disneyho. Ruské ministerstvo kultury začátkem března částečně splnilo žádost poslance vládnoucí strany Jednotné Rusko Vitalije Milonova a neumožnilo vstup na pohádku dětem. Další aféra se rozpoutala v Malajsii, kde se homosexualita trestá vězením nebo tělesným trestem. Ve filmech jsou podobné postavy povoleny pouze v případě, že jsou vykresleny negativně.

Druhé místo patří historickému dramatu Masaryk režiséra Julia Ševčíka. Sleduje diplomata Jana Masaryka těsně před druhou světovou válkou. Nesoustředí se na válku samotnou, ale hlavně na vykreslení rozervanosti postavy Jana Masaryka.

Na třetí místo se dostal Život. Jde o americký sci-fi thriller o posádce Mezinárodní vesmírné stanice, která objeví první důkaz o existenci mimozemského života na Marsu. Jak členové posádky pokračují ve svém výzkumu, mají jimi uplatňované metody nezamýšlené následky, a forma života, kterou zkoumají, se ukazuje inteligentní a nebezpečná.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.1.
Kráska a zvíře59 517
2.
2.
Masaryk
19 857
3.
-Život 15 697
4.
-Šmoulové: Zapomenutá vesnice    
9 352
5.3. Logan: Wolverine 
8 881
6.-Rande naslepo
8 669
7.-
Skryté zlo  8 496
8.4.Kong: Ostrov lebek
7 854
9.5.Balerina3 603
10.
6.
Lego Batman Film
3 155
Zdroj: Unie filmových distributorů
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků