Hlavní obsah
Jak vycvičit draka 2 Foto: CinemArt

ŽEBŘÍČEK: Animovaní draci vítězí

Druhé pokračování animované rodinné podívané z Hollywoodu Jak vycvičit draka opanovalo žebříček návštěvnosti kin s 88 118 diváky za poslední víkend.

Jak vycvičit draka 2 Foto: CinemArt
ŽEBŘÍČEK: Animovaní draci vítězí

Jde o pohádkový příběh z ostrova Blp, kde Vikingové kdysi bojovali s draky. Škyťák ale vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním, a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi.

Škyťák s Bezzubkou létají na neznámá území a najdou ledovou jeskyni, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna...

Ondřej Vetchý ve filmu Všiváci

Foto: Bontonfilm

Na druhém místě skončil s velkým odstupem rozporuplný český film Všiváci, debut Romana Kašparovského. Hrají v něm Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Marek Taclík, Andrea Kerestešová či Tatiana Vilhelmová.

Třetí je akční sci-fi Na hraně zítřka, která se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou milióny lidských obětí. Podplukovník Bill Cage, který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.4.Jak vycvičit draka 2
88 118
2.
-
Všiváci14 111
3.
1.
Na hraně zítřka      13 507
4.
2.Zloba – Královna černé magie
8 606
5.
3.
Zakázané uvolnění6 520
6.7.Hvězdy nám nepřály 4 602  
7.5.
X-Men: Budoucí minulost 
3 894
8.6.Všechny cesty vedou do hrobu  3 506
9.9.
Sousedi  2 624
10.
8. Grace, kněžna monacká  2 252
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků