Hlavní obsah
Americký film V hlavě Foto: Disney

ŽEBŘÍČEK: Animáky, animáky a zase animáky

V žebříčku návštěvnosti českých kin nastala uprostřed okurkové sezóny příznačná situace - na prvních třech pozicích není ani jeden normální hraný film pro dospělé, zato máme dostatek amerických animáků a komiksů.

Americký film V hlavě Foto: Disney
ŽEBŘÍČEK: Animáky, animáky a zase animáky

Animovaná rodinná komedie V hlavě přistála na první pozici. Je o těžkém dospívání Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca. Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní.

Mimoni

Foto: Universal

Druzí jsou žlutí panďuláci - Mimoni Kevin, Stuart a Bob. Vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu Scarlett Odkráglová. Mimoni jí chtějí sloužit a zlá Scarlett chce vyzkoušet jejich schopnosti. Proto je vyšle ukrást britské korunovační klenoty.

Třetí místo obsadil komiksový komediální Ant-Man. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopností zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, se musí ujmout role hrdiny a pomoci svému mentorovi doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochránit tajemství, skrývající se v jeho úžasném obleku Ant-Mana, před zcela novými nebezpečími, která ho ohrožují.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
V hlavě  39 060
2.
1.Mimoni
25 982
3.
2.Ant-Man
17 577
4.16.
Papírová města
10 867
5.4.Bez kalhot XXL
8 860
6.5.Méďa 28 436
7.6.
Domácí péče 7 995
8.3.Terminator Genisys
7 199
9.-
Bojovník
5 525
10.
7.
Jurský svět
4 761
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků