Hlavní obsah
Foto: archiv MHMP

Zapomenutí Beatles budou k vidění v Liverpoolu

Britské město Liverpool otevře letos na jaře podivuhodnou výstavu zapomenutých fotografií Beatles. Celková hodnota expozice přesahuje podle odborníků 1,4 milionů liber (asi 70 mil.Kč) a pořadatelé čekají kvůli neotřelosti snímků rekordní návštěvy.

Foto: archiv MHMP
Zapomenutí Beatles budou k vidění v Liverpoolu

Výstava nazvaná The Mad Day: Summer of 68" (tj. Bláznivý den: Léto 68") proběhne od 24.března do 18.května v prostorách galerie Mathew Street a všechny snímky jsou dílem britského fotografa Toma Murraye, jenž slavnou kapelu sledoval jeden jediný květnový den v roce 1968.

V napjaté a téměř zbožné atmosféře, jež skupinu obklopovala na každém kroku, tehdy Murray nafotil 5 filmů, z nichž se ale vlivem jeho autocenzury zachovalo pouze 23 snímků. I ty sám autor nepovažoval za dosti kvalitní, a proto skončily na dlouhých 35 let na dně zásuvky v ateliéru. S přibývajícími roky ale rostla hodnota fotografií závratným způsobem, neboť je na nich kapela oficiálně naposledy zachycena pohromadě. Nyní se cena za kus pohybuje kolem 60 tisíc liber (3 mil.Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků